Etiket: Vay Canım Vay

Urfa Divanı

Bulunduğu albümler
» Vay Canım Vay Albümü

Asaf’ın mikdarını bilmez Süleyman olmayan, Bilmez insan kadrini alemde insan olmayan, Zülfüne dil vermeyen bilmez gönül ahvalını, Anlamaz hal-ı perişanı perişan olmayan. Rızkına kani olan gerduna minnet eylemez, Alemin sultanıdır muhtac-ı sultan olmayan, Kim ki Hat’tan korkmaz andan kırkar erbab-ı ukul, Her ne isterse yapar Hak’tan hirasan olmayan, İtiraz eylerse bir nadan Ziya hamuş olur,… Read More »

Çoban

Bulunduğu albümler
» Vay Canım Vay Albümü

Çoban olur, bu sevda’yı, güderem Sanma sensiz, bu diyardan, giderem Dört kitabın, üstüne yemin, ederem Seni benden, başkasına, yar etmem Duman olur, baca’nızda, tüterem Bülbül olur, bahça’nızda öterem Göze aldım, yirmi sene, yatarım Seni benden, başkasına, yar etmem Şahin olup, alır seni, kaçaram Bulutların, arkasına, saklaram Bilirsin ki, dediğimi, yaparam Seni benden, başkasına, yar etmem.… Read More »

Vay Canım Vay

Bulunduğu albümler
» Vay Canım Vay Albümü

Nasıl bir sevdaya düştüm Vay canım vay vay canım vay Bir zalime düştüm Vay canım vay vay canım vay Vay ömrüm vay vay Beni yüz yerden vursalar Vay canım vay vay canım vay Üzülmem dillere düştüm Vay canım vay vay canım vay Vay ömrüm vay vay Ateş düştü içerime Vay canım vay vay canım vay… Read More »

Elveda Meyhaneci

Bulunduğu albümler
» Vay Canım Vay Albümü

Elveda meyhaneci,artık kalamıyorum. Bir başkayım bu akşam,sarhoş olamıyorum. Aynı kadeh aynı mey,bir tat alamıyorum. Yarabbi bu nasıl şey,sarhoş olamıyorum. Ne yerde ne gökteyim,garip bir seferdeyim Aşıkmıyım ben neyim,sarhoş olamıyorum Aynı kadeh aynı may,bir tat alamıyorum. Yarabbi bu nasıl şey,sarhoş olamıyorum. Söz: H.Münir Ebcioğlu Müzik: Kerem Güney

Ağlamaklıyım

Bulunduğu albümler
» Vay Canım Vay Albümü

Bu ayrılık beni derinden vurdu Acılar içinde ağlamaklıyım Umutlarım uzak diyara göçtü Çıkmazlara düştüm ağlamaklıyım Yaralı bu gönlüm yüzüm gülmüyor Yıllar geçti hala çilem bitmiyor Hasreti dünyamı yakıp yıkıyor Hicranlar içinde ağlamaklıyım Avunurum senin hayallerinle Unuturum belki günün birinde Bana bıraktığın zor günlerinle Boğuşur yüreğim ağlamaklıyım Çaresiz yüreğim ağlamaklıyım. Söz: Engin Ülker Müzik: Kenan Mete

Altın Hızma

Bulunduğu albümler
» Vay Canım Vay Albümü

Altın hızma mülayım Seni haktan dileyim Yaz günü temmuzda Sen terle men sileyim Gün gördüm günler gördüm Seni gördüm şad oldum Altın hızma incidi Gömleğin narinciydi Menim lal olmuş dilim Ne dedi yar incidi Altın hızma tomala Yanaşıp al yanağa Güzel gel görüşelim Men giderim ırağa. Söz-Müzik: Abdurrahman Kızılay

Bir Tel Çektim Mardinden

Bulunduğu albümler
» Vay Canım Vay Albümü

Bir tel çektim mardinden Bir ah çektim derinden Babısor (bab-ı savur) suyu gibi Yaş gelir gözlerimden Le le le yar sabıha Dama seriyor hedik Saçları bellik bellik Üzerlik götüreyim Gelmesin sana kemlik Le le le yar sabıha Hamaylı var boynunda Cerresi var kolunda Çifte kurban adadım Sultan şehmuz yolunda Le le le yar sabıha. Söz-Müzik:… Read More »

İyi Olacak

Bulunduğu albümler
» Vay Canım Vay Albümü

Usanmadan bu hasreti çekerim Bütün olanlara güğüs gererim Yeterki biz bizi candan sevelim Sevgilim sonumuz iyi olacak İyi olacak iyi iyi olacak Bu aşkın sonu çok iyi olacak İyi olacak iyi iyi olacak Mutluluk bizi bulacak Sabredelim eller alay etmesin Ayrılık rüzgarı bize esmesin Aman bu sevdamız göze gelmesin Sevgilim sonumuz iyi olacak. Söz: Şamil… Read More »

Nartanem Nurtanem

Bulunduğu albümler
» Vay Canım Vay Albümü

Ekinler biter oldu Bülbüller öter oldu Ayrılık yeter oldu Nar tanem nur tanem Bir de sen ikitanem Kızlar gider çeşmeye Bize tuzak deşmeye Haydin gidek düşmeye Nar tanem nur tanem Birde sen iki tanem. Söz-Müzik: Selahattin Sarıkaya

Aşk Bu Değil – Nihavent Saz Semaisi

Bulunduğu albümler
» Vay Canım Vay Albümü

Bana bakıp bakıpta acıma öyle, Dolaşıp bir başıma geziyorsam başı boş Bu benim kendi iklimim Resmininde hesabını gördüm o gün Sana beddua ettiğimide nerden çıkardın Sana duam tutmazki bedduam tutsun Bundan sonra dünya güzeli yerini bulsun Kulağına aşk fısıldasın… İşte görüyorsun birtanem ortada ne aşk var ne meşk var İyisimi anana babana dön sımsıkı sarıl… Read More »