Etiket: Yeter tanrım yeter

Nasıl Özür Dileyim


Yılarca bana bekle dedin, Bir derdime bin ekledin, Zalim beni terk eyledin, Nasıl özür dileyim. Vefasızmış hiç gelmedi, Hep ağlattı hiç güldürmedi, Zalim beni terk eyledin, Nasıl özür dileyim. İhanet ettin sen aşkıma, Dönderdin beni şaşkına, Bakmıyorsun göz yaşıma, Nasıl özür dileyim, Zalim beni terk eyledin, Nasıl özür dileyim.

Söyle Doktor


Gece gündüz gurbet elde ne handayım ne otelde Yata yata kuru yerde düştüm bulunmaz derde Söyle doktor söyle bana ben ölürmüyüm Ölmeden nazlı yarimi son defa görürmüyüm Ciğerlerim pare pare garip gönlüme bir çare Son selamım nazlı yare garbanım avere Söyle doktor söyle bana ben ölürmüyüm Ölmeden nazlı yari son defa görürmüyüm

Fark Etmez


Derdim öyle beter ki, Kimse birgün çekemez, Yaşamakmış ölmekmiş, Benim için farketmez. Tek tesellim kadehler, Başka birşey istemez, Sarhoş etsin yeter ki, Rakı, şarap farketmez. Derdimi sorsa biri, Kırk yıl anlatsam bitmez, Çare bulsun bulmasın, Benim için farketmez. Tek tesellim kadehler, Başka birşey istemez, Sarhoş etsin yeter ki, Sulu kuru farketmez..

Aşk Bilmecesi


Garip gönlüm divanemi delimi delimi Barışalım ayrılığın günümü günümü Uçurumlara düşürdün yolumu yolumu Büyük aşkımızın sonu bumuydu bumuydu Aşk bir bilmecedir sevenler bilir Yeter ki gönül sevsin fizandan gelir Sevmeyen gönül aşkı ne bilir Arayan Leyla Mecnun bulur Arayan Leyla Mecnun bulur Arayan Mecnun Leyla bulur Aşka Düştüm Ateşinde Yanarım Yanarım Uçan Kuştan Haberini Sorarım… Read More »

Yalvarırım Felek Tutmaz


Kara kaderin defterin, Yazım neyleyim neyleyim, Yalvarırım felek tutmaz, Sözüm neyleyim neyleyim. Deli olsam eller kınar, Pervanedir gönlüm döner, Gece gündüz durmaz yanar, Gözüm neyleyim neyleyim. Of of of, Aman aman aman, Bu dünyayı yapan usta, Elbet bir gün yıkacaktır. Dost sineme hançer vurur, Deli oldum aklım durur, Gelen geçen taşı vurur, Başıma canım neyleyim.

Bir Fincan Kahve


Dün akşam yolda gördüm Seni yıllardan sonra Bir yabancı gibiydin Dönüp bakmadın bana Bunu senden ummazadım Çok kırıldım ben sana Bir fincan kahve olsam Kırk yıl hatırım vardı Ömrümü ben sana verdim Beni sevsen ne vardı Belki görmem bir daha Seni ömrüm boyunca Üzülüp ağlarmıydın Öldüğümüğümü duyunca Elinden ne gelirdi Beni kabre koyunca