BABA SAYFA » Gitme

Gitme

Ne çabuk tükendi olduğum günler
Yine mi hasretle yaşayacağım
Dün gelmiş gibisin doymadım sana
Ne olur sevgilim bir gün daha kal

Gitme gitme gitme ne olursun
Gitme gitme benim olursun

Gidersen geriye dönmeyeceksin
Bir daha yüzümü görmeyeceksin
Aşkından ölsemde bilmeyeceksin
Ne olur sevgilim bir gün daha kal

Son hatıran olsun ne olur bu gece
Ömrümce bu günü hatırlayayım
Gitmeyecekmiş gibi sev sev beni
Ne olur sevgilim bir gün daha kal


    1. Sn. Oğuzhan kardeş, yukarıdaki bilgiyi paylaşmısşın bu tarz bilgiler pek talep görmediği için arz da edilemiyor,çok teşekkürler. Sanatçı mutfaktaki bir aşçı söz yazarı ve besteci ise yemeğin maddelerinin mahsulcüleridir vesselam. İnsanlar aşcıya değer versinler ama mahsulcülerin de hakkını versinler lütfen.

    2. Yaşasınlar veya vefat etmiş olsunlar , Ali Tekintüre ve Yavuz Taner abilere çok teşekkür ederim.

  1. @Muharrem DALKIÇ Sitemiz arşivinde Orjinal albüm kategorisi altında bulunan albüm ve şarkı sözlerinin %85’inde söz ve müzik bilgisi bulunmaktadır. Bu konuya önem vermekteyiz fakat eksiklerde yok değil. Zamanla tamamlanacaktır.

  2. Müslüm Gürses ‘ e sozsuz saygılar sunuyorum…. Şunu öğrenmek istiyorum… Müslüm Gürses ‘ in seslendirdiği şarkıların Söz Yazarı ve bestecisini neden yazmıyorsunuz…. Müslüm Gürses ‘ in yorumuna kimse kimse laf edemez…. Ancak bu şarkı sözlerini yazan ve bestesini yapan insanlarında bu şarkılarda hiç payı yok mu ? Bu şarkı sözleri iyi olmasaydı , besteleri iyi yapılmasaydı Müslüm Gürses bu kadar popüler olur muydu ? Yani bir şarkı sözünü yayınlarken söz ve bestecisini belirtirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum…. Bu sadece size mahsus bir şey değil… Tutulan bir türkü veya şarkı sanki o okuyucunun şarkısı olup çıkıyor… Bu bence haksızlık peki sizce değil mi ?

    Muharrem Dalkıç ( Şair Muharrem Ezberbozan )

  3. Baba seni dinlemeyen hayatı bilemez derdi bi arkadaşım hakikaten sen insana hayatı öğretiyorsun…Askere giderken kankama bu şarkını okumuştum parça sonunda çoçuklar gibi ağlamıştık hayatımda hiç unutamadığım bir andır.Sen feleğin çemberinden geçmiş ununu eleğip eleğini asmış birisisin senin sevgin başka bir sevgi…Bu parçalayı yazan abiminde yüreğine sağlık doğrusu sana da yorumlamak düşmüş BABA sende kendin gibi on numara okumuşsun ağzına sağlık yüreğinize sağlık…

Yorum yapınız

Email adresiniz paylaşılmayacak.