Yıkılsın camiler (minareler) açılsın meyhaneler


Müslüm Gürses’in yıkılsın minareler açılsın meyhaneler sözleri içeren herhangi bir yorumu (okumuş olduğu şarkı) yoktur. Bu (sözde) şarkı yıllar yılı bir şehir efsanesi tadında dilden dile dolaşmış Müslüm Gürses’e mal edilmeye kalkılmıştır.

Müslüm Gürses’in bu sözleri Zincirlikuyu Konserinde söylediği iddia edilmiş, fakat bu konuda herhangi bir kayıt/kanıt bulunmamaktadır.

Çoğunlukla Ayyaş parçası ile karıştırılır ve prim yapmak isteyen kendini bilmez (veya bu konuda gerçekten bilgisiz) kişi/kişiler tarafından bir çok paylaşım sitesine servis edilmiştir. Ayyaş parçasının bazı sözleri şu şekildedir:

Elimizde şişeler,
Açılsın meyhaneler,
Madem ayyaş diyorlar,
Boş durmasın kadehler,

Ayyaş parçası bağrıyanık albümü ve bağrıyanık long play plağında bulunur.

Buna rağmen bazı kişiler bu kayıtları dinlediklerini söylemektedirler. Hatta  şarkı sözlerine dair safsatalarda mevcuttur. Yıllar boyu şekillendikçe şekillenmiştir (sözleri burada paylaşmayacağız)

Müslüm Gürses hiç bir zaman dil/din/siyaset üzerinde konuşmamış, demeçlerinde, katıldığı programlarda olsun sürekli sevgi/saygı/dürüstlük ve insanlıktan dem vurmuştur.

Bu sebeple,

Müslüm Gürses ile büyümüş, plaklarına, kaset, cdlerini takip etmiş. Programlarına katılmış, konserlerini izlemiş ve 2003’ten bu yana Müslüm Gürses’i sanal ortamda desteklemiş Muslumcu.com – Müslüm Gürses Fan Club olarak diyoruz ki;

Bu tür safsatalara, şehir efsanelerine / karalama kampanyalarına inanmayınız.

3 thoughts on “Yıkılsın camiler (minareler) açılsın meyhaneler

  1. Mustafa Alsaç

    Sağolasın abicim Allah razı olsun babayı Allahsız kitapsız göstermeye çalışan cahillere kapak olmuş birde adın soyadını bağışlar mısın takip edelim seni

    Reply
  2. Ahmet

    Böyle bir şarkı okumamış olabilir ama buna benzer bir sürü küfür sözü içeren şarkıları var , kişiyi kâfir yapan sözler, isyankâr şarkısı en sağlam müslümanı kâfir yapar, hem söyleyeni hemde dinleyeni

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir